Bestia z Buchenwaldu ze strony www.taniaksiazka.pl Maxa Czornyja to mrożąca krew w żyłach biograifa komendantowej z obozu koncentracyjnego, która wsławiła się wyjątkowym okrucieństwem wobec więźniów. Zbeletryzowana biografia pozwala odkryć nie tylko jej naturę, ale również mechanizm działania machiny eksterminacyjnej, która doprowadziła do śmierci miliony ludzi.

Potwór w spódnicy

Ilse Koch pochodziła z Drezna i wyrastała na zupełnie przeciętną kobietę. W mieście rodzinnym ukończyła Szkołę Handlową, a później dostała posadę sekretarki. W latach trzydziestych poznała Karla Kocha, który przez wybuchem drugiej wojny światowej został jej mężem, a w jej trakcie komendantem obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. To właśnie tam małżeństwo przeniosło się z dziećmi, aby rozkoszować się wystawnym życiem i orgiami na koszt nazistowskich Niemiec. To również tam okazało się, że Ilse w okrucieństwie znacznie przewyższa swojego męża. Szybko okazało się, że sieje największy postrach na terenie całego obiektu, a jej metody uśmiercania, upokarzania i zadawania bólu każą podejrzewać, że kobieta była niespełna rozumu. Po wojnie w domu Kochów odkryto ozdoby wykonane z ludzkiej skóry, a w trakcie procesu świadkowie zbrodni opowiadali, że żona komendanta osobiście wybierała więźniów z ciekawymi tatuażami. Książka Maxa Czornyja to przerażająca podróż do umysłu wyrafinowanej sadystki, a także szczegółowe odtworzenie okrutnej rzeczywistości, jaka stała się udziałem wielu więźniów obozu w Buchenwaldzie. Autor opierał się na licznych dokumentach oraz zeznaniach byłych więźniów, dzięki czemu czytelnicy otrzymują dokładny zarys działalności Ilse Koch.

Autor biografii i kryminałów

Max Czornyj jest przede wszystkim znany z serii kryminalnej, której bohaterem był komisarz Eryk Deryło. Napisał również serię biografii seryjnych morderców, a jego wnikliwe analizy, lekkie pióro i spora doza wrażliwości pozwalają wyjątkowo mocno poczuć to, co czują bohaterowie jego książek. Biografia Ilse Koch stanowi książkę, którą powinien przeczytać każdy, kogo interesują najciemniejsze karty w historii.